Пошук

Музичне сузір'я України

У Дніпропетровську завершився I Всеукраїнський пісенний фестиваль-конкурс «Музичне сузір'я України». Фестиваль пройшов у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. Захід відбувся за підтримки Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна».

Ініціатива проведення фестивалю належить студентам народної студії сучасного вокалу "Мрія» Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара , які неодноразово самі брали участь у багатьох фестивалях. Але хотілося організувати конкурс особливий, з гарною школою професійної майстерності, зі спілкуванням із тими, хто теж співає і любить українську народну та сучасну пісню. Фестиваль нового формату – так зазначено у положенні конкурсу. Фестиваль, який направлено на виховання співочої культури та підвищення рівня кожного учасника. Конкурсанти виконували дві пісні, одна з яких обов'язково українською мовою. Класичні та сучасні твори допомогли розкрити кожного учасника, а після завершення прослуховування відбувся творчий майстер-клас, де кожен конкурсант отримав корисні поради від всіх членів журі для вдосконалення майстерності.

Конкурсанти змагались у таких номінаціях: "Естрадний вокал", "Академічний вокал", "Авторська пісня і співана поезія", "Сучасна обробка народної пісні", "Автентичний спів". У конкурсі взяли участь виконавці з Києва, Житомира, Одеси, Запоріжжя, Новомосковська, Кривого Рогу та Дніпропетровська. Всі учасники мали перемоги на інших конкурсах, що зумовило значну конкуренцію. За словами голови журі – заслуженої артистки України , солістки Дніпропетровського академічного театру опери та балету Зої Каїпової, рівень учасників приємно вразив і підбиття підсумків перетворилося на довге обговорення щодо присудження головних премій.

У складі журі працювали викладач академічного вокалу консерваторії імені Глінки - Ольга Антощук, директор музичної школи №19 - Ольга Преда , викладач вокалу «Першої школи музики Юлії Писаренко» Лариса Зозуля, актор та музикант, фіналіст Х- ФАКТОРА Юрій Богуславський, аранжувальник та композитор Театру КВК ДНУ Вадим Сільничий.

Володарі Гран-Прі та спеціальних премій отримали грошові винагороди для розвитку творчості від Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна». Спеціальні премії за неординарність та самобутність журі присудило Наталії Шишкіній (м. Одеса), Євгену Кравчуку (м. Житомир), а Гран-прі – Людмилі Іщенко (м. Дніпропетровськ). Пісні «Материнська любов» та «Степом, степом» у виконанні Людмили змусили затамувати подих усіх присутніх. 

Окремий приз за духовність та професійність отримала наймолодша учасниця фестивалю – Діана Тінякова з Дніпропетровська.

Перед початком гала-концерту фестивалю за допомогою Громадських організацій «Час молодих» та «Разом.UA» було організовано благодійний ярмарок та розважальну програму для сімей переселенців та воїнів АТО.

Ініціатор заходу - народна студія сучасного вокалу "Мрія" Палацу студентів ДНУ також брала участь у фестивалі й отримала диплом лауреата І премії. За словами однієї з солісток студії Аліни Гроховської, цей фестиваль - чудова нагода отримати творчий досвід, відчути нові емоції і просто насолодитися українською піснею. "Наш колектив складається з 15 осіб, всі ми студенти різних факультетів ДНУ, і вокалом професійно не займаємося. Можна навіть сказати, що ми аматори. Однак в нас виходить співати і голосом, і душею. Тому ми не могли залишити без уваги і цей конкурс", - розповіла Аліна.

За словами художнього керівника Палацу студентів Оксани Рудковської, організатори обмежили кількість учасників конкурсу, а їх було лише 25, задля того, аби кожен міг особисто поспілкуватися із членами журі, отримати професійну оцінку свого виступу та корисні поради щодо дальшого розвитку вокальної майстерності. Однак вдале проведення першого фестивалю дає підстави сподіватися, що наступний пройде у ширшому форматі.

Designed by Сайт города Читы

Презентація