Пошук

29 січня День пам’яті Героїв Крут

29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу села Крути сталася збройна сутичка між радянським загоном і силами УНР. В Україні в цей день прийнято вшановувати пам'ять загиблих українських бійців.

У нашому місті захід на честь Героїв Крут відбувся біля пам'ятника Дмитру Яворницькому.

 

 

Навколо пам’ятника вишикувались вихованці ліцею митно-податкової справи з посиленою військово-фізичною підготовкою при УМСФ Дніпровської міської ради з Державним Прапором України.

 

Учасники заходу, троє юнаків: один одягнений у форму часів героїв Крут, другий у форму сьогоднішнього воїна АТО і цивільний одяг на третьому юнакові у зворушливій постановці провели крізь роки паралель між подіями 1918 року та війною на Сході України. Хлопці-ліцеїсти втілили ролі полонених передавши спогади про страшну подію. Під час заходу прозвучав Гімн України. Символ України-матері, яка приймала до серця квіти-маки, наче символ душ загиблих, втілила директор Палацу студентів ДНУ Оксана Рудковська, її слова супроводжувались «Мелодією» Мирослава Скорика у виконанні керівника колективу Палацу студентів ДНУ Владислава Лисана.

 

 

Зворушлива пісня «Мамо, не плач» у виконанні Людмили Іщенко, керівника народної студії сучасного вокалу «Мрія» Палацу студентів ДНУ, прозвучала як послання матерям від загиблих у боях синів України.


Також відбулась церемонія покладання квітів до пам'ятника Дмитра Яворницького за участі керівників області та міста, керівників силових структур, народних депутати України, голів районних у місті рад, активу Молодіжної ради міста Дніпро, представники релігійних громад міста, представники громадських організацій та мешканці міста.

 

Подвиг українських юнаків у бою під станцією Крути, став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну і навічно залишиться в історії, як символ національної честі.

 

Designed by Сайт города Читы

Презентація